Обслуговування та моніторинг: як доглядати за вашою сонячною станцією та відстежувати її продуктивність

Автономна система електропостачання на сонячних батареях — чудова перспектива для безпроблемного енергозабезпечення приватного будинку, комерційної або промислової будівлі. Комплекс обладнання, з якого здійснюється генерація енергії та її розподіл на прилади, складається з великої кількості елементів. Попри те, що виробники обладнання для сонячної електросистеми запевняють у надійності та довговічності його експлуатації, це не означає, що не потрібне регулярне обслуговування. Незалежно від того, яка потужність сонячних панелей у системі, виконувати певні заходи профілактики ламання необхідно. Причому робити це потрібно з певною періодичністю.

Базові правила встановлення сонячних батарей та їх обслуговування

Термін окупності витрат на автономну електростанцію безпосередньо залежить від того, наскільки грамотно виконується обслуговування сонячних панелей. Стандартний комплекс заходів, передбачених виробниками всіх елементів, передбачає такий перелік робіт:

  • систематичність віддаленого моніторингу роботи електричної станції;
  • виконання регламентних робіт, спрямованих на підтримку продуктивності та ефективності обладнання;
  • інспектування системи у разі виявлення дефектів чи некоректної роботи устаткування;
  • миття сонячних панелей;
  • очищення батарей від бруду та природних опадів по сезону.

У разі аварійних ситуацій чи пошкодження елементів необхідно без затримок виконати ремонт для відновлення функціональності сонячної електричної станції.

Обслуговування сонячних електростанцій

Відразу після встановлення та підключення системи, оскільки обладнання знаходиться на гарантійному обслуговуванні, від користувача потрібен лише регулярний моніторинг та контроль показників потужності. У разі збоїв на інверторі з'явиться системна помилка. У такій ситуації необхідно викликати профільного майстра, який проведе діагностику та усуне несправності.

Окрім цього, є і чіткий перелік інших робіт, що виконуються за сезоном чи у міру виникнення такої необхідності.

Що потрібно для сонячних батарей сезонно:

  • Зима в Україні досить сувора, з рясним снігом. Тому цілком логічно, що панелі потрібно очищати від снігу, що налип, щоб продовжити термін експлуатації системи та виключити ситуацію зі зниженням продуктивності комплексу. Очистка батарей здійснюється вручну або за допомогою спеціальних інструментів. Важливо використовувати ті, що не зашкодять делікатній поверхні сонячних панелей.
  • Влітку користувачі мають іншу проблему — бруд, пил, сміття, які налипають на поверхню та викликають зниження ефективності сонячних панелей. У цьому випадку стане в нагоді спеціальна щітка для миття сонячних панелей. За потреби виконують миття сонячних панелей.

Дотримуючись таких простих правил, вдасться підтримувати світлопропускну здатність обладнання на належному рівні.

Технічне обслуговування сонячних панелей

Термін експлуатації сонячних панелей безпосередньо залежить від того, наскільки грамотно та якісно виконується сервісне обслуговування. З технічної частини важливо виконувати такі роботи, незалежно від того, який розмір сонячної панелі:

  • перевірка усіх кабелів на цілісність ізоляції;
  • перевірка контактних груп, місць з'єднання компонентів системи;
  • очищення інвертора від пилу та бруду;
  • перевірка надійності затягування всіх з'єднань, оформлених з болтами;
  • перевірка металевих елементів щодо виникнення корозії.

Дуже важливо дотримуватись правил експлуатації обладнання, головним з яких є повне виключення будь-якого прямого механічного впливу на елементи.

Що буде, якщо не виконувати сервісне обслуговування сонячних панелей?

Порушення правил експлуатації обладнання, передбачених виробниками елементів, неминуче веде до того, що:

  • знижується продуктивність сонячних панелей;
  • підвищується шкідливість сонячних батарей;
  • виникають обриви кабелів;
  • знижується надійність контакту;
  • розвивається корозія, яка поступово руйнує металеві компоненти обладнання та повністю виводить його з ладу.

Якщо виникають збої чи неполадки обладнання, яке знаходиться на гарантійному обслуговуванні, важливо не займатися самостійним усуненням проблем, а одразу звертатися до фахівців. Тим більше, що не можна на всі 100% виключати ризики заводських дефектів, навіть при купівлі обладнання від найнадійніших виробників з гарною репутацією.

179
Відправте запит, якщо хочете отримати індивідуальні умови або спецпропозицію