Як підключити сонячні станції під зелений тариф?
В останні кілька років велика увага приділяється економії енергетичних ресурсів, у результаті є нові рішення, як залучити природні можливості для отримання електрики. Однією з найефективніших ідей є встановлення сонячних електростанцій, які в Україні можна підключити до зеленого тарифу. Внаслідок цього досягається високий відсоток економії за одночасного комфорту та повного забезпечення енергією необхідних об'єктів.
Що таке зелений тариф?
Зелений тариф — це спеціальний тариф на енергію, яка видобувається за допомогою поновлюваних джерел. Високі показники продуктивності відзначаються, коли як джерело використовується:
- енергія сонця;
- вітер;
- гідроенергія;
- біопаливо.
Генерація електрики здійснюється через спеціальне обладнання — сонячні батареї. Однак повний комплекс обладнання включає набагато більше компонентів. Залежно від погодних умов та інших факторів нерідко утворюється надлишок енергії, який можна вигідно перенаправити до загальної централізованої мережі. У результаті щомісяця робиться перерахунок для оплати за спеціальним тарифним планом та виплати по зеленому тарифу. Для підключення до такої системи важливо дотримуватись певних умов. Потужність обладнання, яке допустиме для зеленого тарифу, не може перевищувати 30 кВт. Саме на базі таких даних розраховується зелений тариф 2024.
Сонячні станції під зелений тариф
Використання такої системи є доцільним рішенням за умов необхідності економії ресурсів. Для досягнення позитивного результату та практичної цінності необхідно правильно вибрати саму систему електростанції. Стандартний комплект передбачає наступні елементи:
- сонячні панелі — саме це обладнання відповідає за вироблення енергії;
- інвертор — необхідний для перетворення виду енергії на той вид, що доречний для побутового чи комерційного споживання, живлення різних приладів;
- кабелі, конектори — необхідні для інтеграції всіх компонентів у єдиний комплекс;
- автоматична система захисту від перебоїв;
- монтажні кріплення;
- лічильник для зеленого тарифу.
Щоб сонячна електростанція швидко окупилася, не варто заощаджувати на розхідниках. Тим паче ціна зеленого тарифу дозволяє швидко відшкодувати всі витрати. Краще відразу віддати перевагу перевіреному виробнику, який надає якісні та надійні комплектуючі з гарантією не менше 10 років. В ідеалі на сонячні батареї гарантія поширюється протягом 25 років. Термін сервісного обслуговування інверторів дещо нижчий – у межах 5-10 років, а на акумулятори – до 5 років.
Де можна встановлювати сонячні електро станції під зелений тариф?
Відновлювані джерела енергії – чудове рішення не лише для приватного будинку. Такий комплекс раціонально використовувати на:
- фермах;
- у невеликих торгових центрах;
- у приміщеннях, де передбачається високе споживання енергії.
Згідно з актуальним законодавством, передбачено зелений тариф для юридичних осіб та зелений тариф для домогосподарств.
Спосіб монтажу залежить від особливостей ділянки та приміщення. Електростанції встановлюються на дахах будинків, також є наземні комплекси. Закон про зелений тариф не має ніяких обмежень щодо вибору місця встановлення.
Від чого залежить фінансова рентабельність сонячних панелей?
Плануючи встановити електростанцію та підключити її до зеленого тарифу, важливо попередньо прорахувати перспективи та враховувати фактори, які безпосередньо чи опосередковано впливають на обсяг виробленої енергії. Звісно в першу чергу користувачів цікавить на зелений тариф ціна за кВт.
Кількість енергії, що видобувається через сонячну електростанцію, безпосередньо залежить від:
- кількості сонячного світла у регіоні — що його більше, то продуктивніше будуть функціональність сонячні панелі, відповідно більша виплата згідно з тарифами на зелену електроенергію;
- вартість енергії — у кожному регіоні ціна відрізняється, тому купівлю обладнання для сонячної електростанції потрібно здійснювати з урахуванням цього фактора;
- ініціативи та заохочення від держави — крім перерахунку рахунків за електропостачання об'єкта, користувачеві, який підключився до зеленого тарифу, можуть надаватися додаткові вигідні умови для сплати податків.
Щоб виконати попередній розрахунок, наскільки ефективним та вигідним буде встановлення сонячної електропанелі, краще отримати консультацію грамотного фахівця, який має досвід аналізу всіх умов.
Переваги зеленого тарифу
Важко переоцінити доцільність підключення електростанції на зелений тариф в Україні з огляду на такі переваги, які отримує користувач у цьому випадку:
- пасивний стабільний дохід — якщо постійно йде надлишок енергії, що передається в централізовану мережу, користувач отримує винагороду на свій банківський рахунок згідно з тарифом;
- спрощена процедура юридичного оформлення;
- швидка окупність електростанції — у середньому близько 5 років;
- надійний захист від інфляції — на цей час тариф прив'язаний до курсу євро, тому за будь-яких валютних коливань користувач не залишається в збитку.
Зелений тариф та власна електростанція — здорове рішення не лише з погляду екологічності та збереження навколишнього середовища. Важливо правильно оцінити фактор повністю автономного енергозабезпечення, що особливо цінується у регіонах із постійними перебоями у централізованих мережах.