Як забезпечити безпеку підключення сонячної системи до електромережі , отримання необхідних дозволів

Сонячна електростанція – це спеціальні конструкції, які перетворюють сонячну енергію на електричний струм. Принцип роботи досить простий: після того, як сонячне світло потрапляє на кремнієві пластини, вивільняються електрони, які починають рух провідниками. Сонячні панелі все частіше і частіше з'являються в будинках українців, оскільки вони не шкодять навколишньому середовищу, дають змогу заощадити на оплаті електроенергії, довговічні, прості в обслуговуванні та не видають шуму при роботі. Дуже важливо дотримуватись безпеки при установці для уникнення негативних наслідків.

У цій статті ви дізнаєтеся про правила підключення панелей до електромережі та забезпечення безпеки підключення, а також про те, чи потрібний дозвіл на встановлення сонячних батарей .

Як отримати дозвіл на СЕС в Україні?

Чи потрібний дозвіл на сонячні батареї в Україні? Дозвіл на встановлення сонячних батарей потрібно отримувати.

Використання СЕС вимагає отримання дозволу на будівництво та експлуатацію. Нижче наведено основні етапи отримання дозволу, через які має пройти кожен власник сонячної електростанції:

  1. Підготовчий етап. Проводяться такі заходи: фінансовий аналіз (обов'язково враховуйте інвестиційні витрати, можливі пільги та окупність), вивчення правових норм та оцінка потенціалу сонячної енергії (детально вивчіть місцевість для встановлення панелей та оцініть кількість сонячної енергії, яку можна отримати у цій місцевості). Це допоможе визначити необхідні розміри установки та її електричний потенціал.
  2. Другий етап складається із збору необхідного пакета документів. Які документи потрібні для встановлення сонячних батарей ? Вам необхідно подати заяву на отримання дозволу, подати копію документів, що підтверджують право власності або тренди ділянки, проектну документацію, а також документи про сплату державного мита. У заяві на отримання дозволу потрібно письмово вказати особисті дані, технічні характеристики СЕС та адресу, де ви збираєтесь встановлювати електростанцію. Проектна документація включає розрахунки, схеми, креслення, технічні специфікації та інше.
  3. На третьому етапі вам необхідно подати заявку та пройти експертизу. Для подання заяви потрібно звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції або місцевого органу державної влади. Далі ви пройдете експертизу проектної документації та після завершення цієї експертизи отримаєте дозволи.
  4. Четвертий крок складається з реєстрації сонячної електростанції та підключення до енергетичної мережі.
  5. Експлуатація та моніторинг.

Тепер ви знаєте, що потрібно для встановлення сонячних батарей в Україні , і після завершення даних етапів ви зможете користуватися джерелом електричної енергії.

Безпека під час встановлення сонячних панелей

Під час встановлення панелей дуже важливо дотримуватися всіх стандартів безпеки. Нижче ви зможете ознайомитись з основними правилами безпеки під час встановлення сонячної електростанції.

  1. Якщо ви працюєте під навантаженням, у жодному разі не можна розмикати електричні ланцюги.
  2. Не можна торкатися частин сонячної панелі, яка проводить струм (до таких елементів відносяться термінали підключення).
  3. Намагайтеся не торкатися панелі під час встановлення.
  4. Не робіть монтажні роботи, якщо на вулиці вітряна або дощова погода, оскільки це може призвести до негативних наслідків.
  5. Не варто піддавати конструкцію впливу штучного освітлення.
  6. Потрібно накрити панель непрозорим матеріалом (наприклад, тканиною) до закінчення монтажу, щоб запобігти появі механічних пошкоджень.
  7. Зніміть усі металеві прикраси, які можуть пошкодити панель під час встановлення.
  8. Ручки інструментів, що використовуються під час встановлення, повинні бути ізольованими та допущеними до роботи з електричним обладнанням.
  9. Необхідно дотримуватися техніки безпеки для всіх елементів сонячної конструкції. До таких елементів відносяться акумулятор, інвертор, роз'єми, дроти, зарядні пристрої та інші.
  10. Під час проектування системи значення струму та напруги – множте значення на коефіцієнт 1.25.
  11. Усі роз'єми повинні підходити під роз'єм сонячної панелі.
  12. Категорично не рекомендується знімати встановлені батареї для інсталяції на іншому проекті, оскільки це призводить до втрати гарантії на конструкції.

Крім цього, потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки: дотримуватися місцевих планів та законів при встановленні та не встановлювати монтаж у місцях скупчення легкозаймистих газів.

Строго дотримуйтесь правил безпеки, тому що саме так ви зможете убезпечити себе та обладнання від можливих негативних наслідків.

Способи встановлення сонячних панелей

Існує всього 4 способи встановлення сонячних панелей. Вибір способу залежить від багатьох факторів, таких як тип батареї, ваші уподобання та інші фактори. Нижче наведено способи монтажу конструкцій:

  1. На даху будинку. Цей спосіб є найпопулярнішим серед власників приватних будинків. Ви можете встановити батареї в одній площині даху або під певним кутом до неї.
  2. На окремому стовпі. Цей спосіб дає можливість кріплення з трекером або без.
  3. Третій спосіб є установкою на наземних несучих конструкціях. Цей метод зазвичай використовується в комерційних сонячних електростанціях і на заміських ділянках.
  4. Останній спосіб – монтаж на фасаді будівлі. У вас є унікальна можливість інтегрувати панелі в стіни будівлі або прикріпити їх до стін під певним кутом для того, щоб збільшити вироблення.

Якщо у вас немає спеціальних навичок в установці – зверніться до фахівців, які зроблять швидке та надійне встановлення сонячних панелей.

Чи можна ставити сонячні батареї в Україні? Батареї в Україні можна встановлювати, і це відмінне рішення, яке не шкодить довкіллю.

197
Відправте запит, якщо хочете отримати індивідуальні умови або спецпропозицію